Přírodní kámen jako dekorační prvek

Je mnoho možností, jak ozdobit okrasnou zahrádku. Pokud se chcete odlišit od klasické koncepce přícházíme s námětem, jak využít k dekoračním účelům přírodní solitérní kameny. Jde o větší kameny různých tvarů, kde každý svým vzhledem je naprosto originální, tak jak jej stvořila sama příroda. Solitérní kámen se tak stal svým neobvyklým půvabem vyhledávaným dekoračním prvkem po celém světě.

Vývážený souzvuk kamene a živé přírody je nejvhodnější cestou, jak zdůraznit mnohotvárnost a neopakovatelný půvab, který nás v každé roční době na zahradě obklopuje.

Mozaika z přírodního kamene

Tvar a funkce mramorové či žulové mozaiky včetně vybavení bytu musí být v dokonalém souladu s naší představou moderního bydlení, plní-li současně estetické poslání.

V konkrétních podmínkách představuje tento požadavek posoudit při hodnocení mozaiky diferencovaně její funkční vlastnosti i estetický projev vzhledem k vybavení místnosti, použitý materiál, provedení, barvu a v neposlední řadě i vzhledem k osobnímu vkusu.

Stejně náročné je i uspořádání bytových doplňků, uměleckých předmětů apod. Způsobem uspořádní nebo umístění lze jejich hodnotu umocnit nebo pokazit. Budeme-li však respektovat všechny zásady modernho bydlení vytvoříte optimální podmínky v prostředí, se kterým je většina členů domáctnosti v denním kontaktu.

Použitím mozaiky z přírodního kamene do koupelny nebo do kuchyně se budete odlišovat od klasického provedení obkladů a dlažeb běžně používaných českých domácnostech. Mozaikové obklady a dlažby jsou netradiční výzdobou nejen do interiérů, ale vzhledem k širokému spektru vlastností přírodního kamene, lze obložit mozaikou i venkovní terasy. Mozaika Vám zaručuje obdiv Vašich sousedů a známých.